Prezent dla dziadka na święta

Prezent dla dziadka na święta

Książki są jednym z najlepszych prezentów dla dziadka na święta, ponieważ są one tanie, i praktycznie, można je także ładnie zapakować, i z niewielkim wysiłkiem zadowolić naszego ukochanego dziadka, po darowując mu książkę jako prezent dla dziadka na święta. 

IDZIESZ DO WIĘZIENIA I KOBIETY BEZ LITOŚCI. OPOWIADANIA- CAMILLA LACKBERG

“Idziesz do więzienia i kobiety bez litości. Opowiadania” to zbiór opowiadanie jednej z najpopularniejszych skandynawskich współczesnych autorek- Camilli Lackberg. Tym razem napisała opowiadanie pełne tajemnic, zagadek i sekretów, które czekały, by mogły wyjść na światło dzienne. 

“Idziesz do więzienia”

Jest to pierwsze opowiadanie z książki, i przedstawia czwórkę przyjaciół, którzy wspólnie świętują Sylwester, w jednej z najbogatszych wille w Sztokholmie. Tak samo jak ich rodzice, są zamożni, sławni i wścibscy. Wszystko się jednak zmienia podczas gry w Monopoly. 

Czy podczas zwyczajnej gry, najczarniejsze sekrety mogą wyjść na jaw, rujnując długoletnie przyjaźnie?

“Kobiety bez litości”

W tym opowiadaniu, mamy pokazane portret trzech kobiet, które nie zważając na konsekwencję, biorą sprawy w soję ręce. 

Ingrid- po tym jak ze wszystkich sił wspierała swojego męża, odkrywa coś strasznego- romans.

Brigitte- aby nikt nie odkrył jej siniaków, i tego, że jest ofiarą przemocy domowej, unika kontaktów z lekarzami oraz innymi ludźmi. 

Victoria- rzucając swoje życie w Rosji, wyjeżdża do swojego męża, którego poznała przez internet, lecz ten w realu nie jest takim, jakim go sobie wyobrażała. 

EKSTRADYCJA. JOANNA CHYŁKA- REMIGIUSZ MRÓZ

Gdzie jest Joanna Chyłka? Od miesięcy nie tylko Kordian Oryński zadaje to pytanie, ale także funkcjonariusz, który wystawił wobec niej europejski nakaz aresztowania. Jednak prawniczka wyjechała z kraju i ślad po niej zaginął. Kordian próbował znaleźć sposób na skontaktowanie się z nią, ale jego wysiłki okazały się daremne. W tym samym czasie wieści od Chyłki dotarły do niego z najbardziej nieoczekiwanej strony…

Przed Oryńskim stoi niezwykle trudne zadanie, być może najtrudniejsze, z jakim do tej pory się zmierzył. Bronił mężczyzny oskarżonego o masowy mord w restauracji na Powiślu. Według policyjnego raportu Witalij Demczenko wpadł do restauracji z pistoletem i zastrzelił trzy osoby. Nie było jednak świadków i nie znaleziono narzędzia zbrodni. Ponadto Ukrainiec był w śpiączce przez półtora roku. Kiedy się obudził, nic nie pamiętała – poza kilkoma słowami, które zdawały się pochodzić od… Chyłki!

 

Share