Podarunki dla dziadka na święta

Podarunki dla dziadka na święta

Dziadkowi można podarować wiele prezentów na święta, ponieważ jest wiele świetnych rzeczy, które dziadkowi się by przydały, czy to w domu, pracy, czy w ogrodzie. Dlatego przy wyborze prezentu dla dziadka na święta (https://www.taniaksiazka.pl/prezenty/najlepsze-prezenty-dla-dziadkow-na-swieta) warto kupić dla niego praktyczny prezent, lecz jeśli chcemy aby nasz dziadek się zrelaksował, po ciężkim dniu, warto podarować mu książkę. 

ŻYCIE, BIERZ MNIE. BIOGRAFIA ANDRZEJA ZAUCHY- JAROSŁAW SZUBRYCHT

Miał być kajakarzem lub zecerem, ale wybrał muzykę, a raczej muzyka wybrała jego. Andrzej Zaucha to jeden z największych geniuszy i najwspanialszych głosów w historii polskiej muzyki, wokalista o niezwykłej barwie i skali, a także saksofonista i perkusista. Z  powodu, że był kochającym mężem i ojcem, dobrym przyjacielem, człowiekiem pełnym humoru, człowieka bez śladu celebryty, pokochały go miliony Polaków. Jarek Szubrycht jest cenionym dziennikarzem muzycznym, który dostarcza kompletną biografię Andrzeja Zauchy – od jego rodzinnej historii przez młodość, początek twórczości muzycznej, narodowej kariery i zagranicznych wykonań, po tragiczną śmierć artysty. 

STANISŁAW LEM. WYPĘDZONY Z WYSOKIEGO ZAMKU- AGNIESZKA GAJEWSKA

Kompletna i bezkompromisowa biografia Stanisława Lema

Na temat twórczości i zmagań literackich Stanisława Lema pojawiło się wiele artykułów. Jako osoba wciąż pozostawał jednak tajemnicą.

Agnieszka Gajewska jest literaturoznawcą i badaczką jego twórczości, która odkryła nowe zasoby, z których nikt wcześniej nie korzystał. Dzięki nim nie tylko udało jej się odbudować życie żydowskich intelektualistów i wielokulturowego Lwowa przed wojną, ale także przedstawiła dobrze udokumentowany referat na temat doświadczenia wojny i przetrwania Holokaustu. Ma fundamentalny wpływ i jego prace, które są pełne zakamuflowanych odniesień do jego doświadczeń życiowych.

Dzięki tej biografii poznaliśmy nie tylko świetnego pisarza, ale przede wszystkim osobę, która przeżyła historię, która przezwyciężyła wszystkie problemy, lęki, wątpliwości i słabości.

 

Share